Sulama Maliyeti Düşecek

Pınarbaşı Aşağısökü Göletinde tüm imalatların tamamlanarak su tutma işleminin gerçekleştirildiğini duyuran Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, 2024 yılı sulama sezonunda tarım arazilerinin sulama maliyetinin düşeceğini söyledi.

Eklenme: 01 11 2023 Saat: 12:29

Toplam bin 600 dekar araziye can suyu verecek Aşağısökü Göleti ve Sulamasının bölge tarımı için büyük önem taşıdığını belirten Genel Müdür Balta; “Aşağısökü Göleti ve Sulaması sayesinde sulama maliyetleri düşecek. Kastamonulu üreticiler, 2023 yılı rakamlarıyla yılda yaklaşık 8 milyon lira daha fazla kazanacak” dedi.

Temelden yüksekliği 30 metre olarak projelendirilen Aşağısökü Göletinin gövdesi homojen dolgu tipinde projelendirildiğini belirten Genel Müdür Balta; “Kastamonu’ya bugün bir müjdemiz var. Pınarbaşı Aşağısökü Gölet’inde tüm imalatlar tamamlanarak su tutulmaya başlamıştır. Hayırlı ve bereketli olsun. 33 bin 600 m3 depolama hacmine sahip olacak gölet iş kapsamında 2024 yılında Bin 600 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanacaktır” dedi.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3