24 Milyon Hibe

Kastamonu’da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Tarım Tanıtım Günü düzenlendi. Törende 349 çiftçiye 24 milyon 719 bin TL hibe ödemesi yapıldı.

Eklenme: 02 11 2023 Saat: 16:24

Kuzeykent Fuar Alanı'ndaki programda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü merkez ve ilçe teşkilatlarınca yürütülen hizmetlere ilişkin sinevizyon gösterimi ve Kırsal Kalkınma Destekleri Makine Ekipman tanıtımı da yapıldı. Programda, buzağı ve kuzu güzellik yarışması ile en kaliteli sarımsak yarışması da düzenlendi.

Hibe edilen makine ve ekipmanlar tanıtılırken, Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi çerçevesinde genç girişimci kurulum hibesi adı altında 3 çiftçiye 891 bin TL hibe, 250 metrekare sera kurulumu yapan 21 çiftçiye 2 milyon 520 bin TL, Makine Ekipman Destekleri projesinde 96 çiftçiye 5 milyon 626 bin TL, Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi’nde 23 çiftçiye 5 milyon 700 bin TL, Bireysel Sulama Destekleri Projesinde 206 çiftçiye 9 milyon 982 bin TL hibe olmak üzere toplamda 349 çiftçiye 24 milyon 719 bin TL hibe ödemesi yapıldı.

Kastamonu'nun bir tarım kenti olduğunu söyleyen Vali Meftun Dallı; "Tarım konusunda devlet olarak şimdiye kadar verdiğimiz her türlü teşviği, desteği daha artırarak bu stratejik konuda, milli güvenlik sorunu haline gelen gıdaya hem güvenli hem sağlıklı ulaşım konusunda kendimizi güvenceye almamız şart” dedi.

Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu’da iklim değişikliğine işaret etti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu da tarımda büyük işler başardıklarını belirterek, "Tüm hedefimiz, otta da ette de sütte de Kastamonu'yu marka yapmak olacaktır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi, Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi Projesi kapsamında hibe alan üreticilere makine ekipmanları teslim edildi.

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3