Pazaryeri Çalışmaları Devam Ediyor

Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi çerçevesinde finansmanı karşılanan yaklaşık maliyeti 9 milyon TL olan Araç İğdir Köyü Kapalı Pazaryerinin yapımı devam ediyor.

Eklenme: 02 11 2023 Saat: 17:41

Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi çerçevesinde finansmanı karşılanan Araç İğdir Köyü Kapalı Pazaryerinin yapımı devam ediyor. Yaklaşık maliyeti 9 milyon TL olacak olan Araç İğdir Köyü Kapalı Pazaryerindeki çalışmaları yerinde incelemeyen Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, yüklenici firmadan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yaklaşık maliyeti 9 milyon TL olacak olan Araç İğdir Köyü Kapalı Pazaryerinin bölgede önemli bir eksikliğini hissettiklerini söyleyen Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu; "Pazaryerinin tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki birçok insana istihdam sağlaması, üretim kapasitesinin arttırılması yanında bölgenin bir cazibe merkezine dönüşmesine katkı sağlaması hedefleniyor. Ayrıca pazaryeri yapımının bitirilmesiyle Araç ilçesi ve içinde bulunduğu bölgeye ekonomik, toplumsal, kültürel ve sosyal faydalar getirmesi bekleniyor. İlçe halkının büyük bir bölümünün tarım sektörüyle geçimini sağladığı Araç ilçesinde, üreticilerin yarıdan fazlasının ürünlerini sattıkları İğdir köyünde kurulan açık pazar yerinin kapalı hale getirilmesiyle bölgede önemli bir eksiklik daha ortadan kaldırılmış olacak" diye konuştu.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3