Şehit Şerife Bacı Vakfı Kuruldu

Cumhuriyetimizin 100. yılında İstanbul’da Şehit Şerife Bacı Vakfı kuruldu. Başkanlığa İse Fatma Kıranoğlu getirildi.

Eklenme: 03 11 2023 Saat: 21:21

İstiklalden, istikbale Cumhuriyetin değerleri ile kurulan Şerife Bacı Vakfı, Kastamonu sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere çeşitli illerinden sivil toplum gönüllüleri, Şerife Bacı Eğitim Sağlık Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı’nda vizyon ve misyonlarını birleştirdi.

Kastamonu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı ve Şerife Bacı Vakıf Başkanı Fatma Kıranoğlu, vakfın ilk toplantısında yaptığı açıklamada, Şehit Şerife Bacı başta olmak üzere vatan müdafaasında şehit düşen tüm “kadın şehitlerin” adını doğdukları topraklarda, yurtiçi ve yurtdışın’ da manevi varlıklarını korumak ve yaşatmak olduğunu söyledi.

Kıranoğlu; "Amacımız aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışında bireysel ve toplumsal olarak hayatın her alanında dezavantajlı olan çocukların, kadınların ve ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak, yaşam koşullarını iyileştirmek için kurduk. Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemize hayırlı hizmetler edilmesini dilerlerken, tüm vakıf gönüllülerine teşekkür ediyor, sevgi ve barışın tüm dünyada hakim olması gerektiğine inanıyor, bu itibarla İsrail’in Filistin’e yaptığı savaşı şiddetle kınıyor, masum insanları katleden İsrail’i lanetliyoruz" dedi.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3