CEPHEDE ÇÖZÜM SUNUYORUZ

38 yıldır sektöre hizmet etmenin mutluğunu yaşadıklarını belirten Can Alüminyum Dış Cephe Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Yıldırım “Farklı renklerde birçok alternatifi olan alüminyum cephe sistemlerinin yalıtım yönünden yüksek performans, ses, ısı yalıtımı ve yangın dayanımı açısından da çözümler sunduğunu” belirtti.

Eklenme: 20 11 2023 Saat: 14:51

Cideli İş adamı Ali Rıza Yıldırım (56), Binaların dış cepheleri klasik uygulamalar ile kapatılabileceği gibi özel profiller, metaller ve cam kullanılarak daha estetik olması için modern mimaride dış cephe sistemleri geliştirildiğini, 1991 yılından bu yana uzman kadro ve profesyonel şekilde iş bitirimi sağlamış olmanın binlerce yapıda imzalarının olmasının değerli olduğunu söyledi.

Sektöre uzun yıllar hizmet verdiklerini söyleyen Ali Rıza Yıldırım, şöyle devam etti; “700 metrekare alanda ki atölyemiz de tüm yapıların dış cephe uygulama işlerinde varız. Daha çok butik tarzı projelerin vazgeçilmez firmaları arasındayız. Acarlar Şirketler Grubu, Mahmut Uslu gibi ülkemizin inşaat sektöründe değerli markalarıyla birçok proje bitirdik. Bu işlerimizin yanında uluslararası bir markanın yurt içi ve yurt dışında montajlama işlerinde çözüm ortaklığımız bulunmakta.”

Her sektör de olduğu gibi faaliyet gösterdikleri sektörde de istihdam sıkıntısı yaşadıklarını belirten Yıldırım; “Çıraklık diye bir kavram neredeyse kalmadı. Yetişen eleman olmayınca sektör olarak gelecekte çok büyük sıkıntılar çekeceğe benziyor. Bu konu da yetkililerimiz hızlıca bir şekilde sektörler için bu ara eleman açığına çözüm üretmeli diye düşünüyorum.”

2 çocuk babası olduğunu belirten Yıldırım; “Endüstri Mühendisi kızım, yanımda ise mimar olan oğlum Oğuzhan ile birlikte çalışıyorum. Sağolsun kendisi işine olan sevgisiyle kısa zamanda ciddi yol katetti. Bu vesileyle fırsat buldukça Kastamonu Sivil Toplum yapılarında yer almaya çalışıyorum. Kastamonu Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığımın yanı sıra birçok dernekte yöneticilik görevlerinde bulunduk. Bu sayede hemşerilerimizle daha sık bir araya geliyor, Sıla-i rahim yapma imkânı buluyoruz” dedi.

Haber-İSTAMONU   

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3