SEGE’NİN YENİ GÖZDESİ İHSANGAZİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sosyo Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması Araştırmaları (SEGE)ye göre İhsangazi İlçesi Türkiye’de 698’den, 624.sıraya, İl düzeyinde ise 15. Sıradan 13. sıraya yükseldi.

Eklenme: 20 11 2023 Saat: 18:07

SEGE araştırmalarını, demografi, istihdam, sosyal güvenlik, eğitim, sağlık, finans, rekabetçilik, yenilikçilik ve yaşam kalitesi boyutlarında toplam 56 değişken kullanarak gerçekleştirirken, ilçelerin gelişmişlik skorları, sıraları ve kademelerini de belirliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İhsangazi Belediye Başkanı Hayati Sağlık, Türkiye’de 81 ildeki 972 ilçenin tamamı için sosyo-ekonomik gelişmişlik endeksi skorları üretilmiş, ilçelerin gelişmişlik skorlarına göre sıralaması ve kademelerine göre yükselişte olan ilçeler arasında İhsangazi’nin azımsanmayacak bir yükselişte olduğunun altını çizerek, gelişen İhsangazi benim olduğu gibi, her İhsangazilinin de ortak sevdası, son 5 yılda yürütülen çalışmalarımızın meyvesini aldık. Destekleri için kıymetli hemşerilerime, şükranlarımı sunuyorum. Sosyal, sportif, kültürel, çevre, altyapı ve sanayi alanında üretilen proje ve çalışmaların etkisini önümüzde ki günlerde daha hissedecek, inşallah artık göç alan, her alanda var olan bir ilçe konumuna geleceğiz.74 basamak büyümek bunun en iyi göstergesi” diye konuştu.

Haber-İSTAMONU


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3