ŞENOL, RESMEN ADAY

Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi, İş adamı Tuncay Şenol, Tuzla Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Eklenme: 22 11 2023 Saat: 11:18

2014 yılında Ak Parti Tuzla ilçe yönetim kurulu üyeliği, 2019 yılında ise Tuzla Belediyesi Meclis üyesi seçilen Kastamonulu hemşerimiz Tuncay Şenol (53), 2024 yerel seçimlerinde aynı ilçe de bu kez Belediye Başkanlığına talip oldu. Evli ve 3 çocuk babası olan Şenol, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında başkan ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 

Cide Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Yılmaz, Cide Soğuksu Derneği Vakfı Başkanı Haluk Aday, Kas-Der Tuzla Şube Başkanı Muammer Kızıl ve beraberindeki heyetle Tuzla AK Parti İlçe teşkilatına giden Şenol, burada ilçe Başkanı Talha Tayfur’a başvuru formunu teslim etti.

Temelleri 1970’li yıllarda atılan Şenol Makine’nın ortaklarından olan, Tuncay Şenol, 40 yılı aşkındır Tuzla’da ikamet ediyor. Şenol, Belediye Başkanlığı başvurusunda bulunduktan sonra yaptığı açıklamada, “Kıymetli dost ve hemşerilerim, değerli Tuzlalılar. Bugün itibarıyla 2024 Mart ayı sonunda gerçekleşecek yerel seçimlerde Tuzla Belediye Başkanı aday adaylığı için başvurumu yapmış bulunmaktayım. Yaklaşık 10 yıldır Tuzla siyasetinde toplumumuz adına gücümüz nispetinde hizmet etmeye çalıştık. Yapmış olduğumuz istişareler sonucu Eğitim ve sanayi şehri Tuzla’mızın gelecek vizyonuna katkı sağlama adına, sanayici bir kardeşiniz olarak yola çıktık. Rabbim menzilimizi hayreylesin. Yerel seçimlerin özelde Tuzla’mıza genelde ülkemize hayırlı olmasını temenni eder, bu süreçte dua ve desteklerini bizlerden esirgemeyen tüm dost ve hemşerilerime saygı ve şükranlarımı sunarım” açıklamasında bulundu.

Haber-İSTAMONU


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3