TUZLA İÇİN YOLA ÇIKTI

26. Dönem Kastamonu Milletvekili, Sanayici Murat Demir, Tuzla Belediye Başkanlığına talip olduğunu duyurdu.

Eklenme: 22 11 2023 Saat: 16:54

21 Kasım’da AK Parti İlçe Başkanlığına müracaatta bulunan, hemşerimiz Murat Demir (51), 2009-2015 yılları arasında AK Parti Tuzla İlçe Başkan Yardımcılığı, Mali İşler, Ekonomi işleri ve Yerel Yönetimler Birim Başkanı olarak aktif siyasetin içinde bulundu. Tuzlaspor kulübünde Başkan Yardımcılığı başta olmak çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da başkan ve yöneticilik görevlerinde de bulundu. Evli 4 çocuk babası olan Demir, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Orta düzeyde İngilizce yanında, Sanat, Futbol ve Uzakdoğu sporları ile yakından ilgileniyor.

2015-2018 yılları arasında 26. Dönem Kastamonu Milletvekilliği, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknolojileri ile Çevre Komisyonu üyelikleri bulunan Murat Demir, 1984 yılında kurulan, Dünya çapında kepçe üreten firmalar arasında "ilk iki" de gösterilen Güven Kepçe Makine Şirketinin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini halen yürütmektedir.

TUZLA DOYDUĞUMUZ YER

Doğduğum yer geçmişim, doyduğum yer geleceğimdir, diyen Tuzla Belediye Başkan Adayı Murat Demir, “40 yıldır aile şirketimiz olan Güven Kepçe ile Tuzla ve ülke ekonomisine katkı sağmanın verdiği huzurla ve 2002 yılında iktidar olan AK Parti’mizle, ülkemizin her geçen gün gelişen ne değişen vizyonuna katkı sağlayan kadrolar da sayın Cumhurbaşkanımıza dava ve yol arkadaşlığı yapmanın verdiği güvenle, 2009 yılından bu yana yürüttüğüm çalışmalarımız da ilçe Yönetim Kuruluğu Üyeliği, Milletvekilliği çalışmalarımızı Tuzla Belediye Başkanı olarak taçlandırmak istiyorum. Tuzla sanayi ve turizm kenti olarak, bir yanı Anadolu, bir yanı Marmara oluşuyla önemli ve değerli bir ilçe. Artık dünyanın trendi ulusal tanıtımlardan daha çok şehirlerin tanıtımı ile alakalıdır. Şehirler ulusların tanıtımına katkı sağlayan unsurları oluşturmaktadır. Bu açıdan Tuzla’ya hizmet, ülkemize hizmete eş değerdir” açıklamasında bulundu.

BAŞVURUYU ÖZYAVUZ YAPTI

Geçtiğimiz hafta sonu annesini kaybederek büyük acı yaşayan Murat Demir, Nuri Özyavuz ile vasıtasıyla başvurusunu tamamladı. Sürecin bugün sona ereceğinden dolayı evrakların tamamlandığını ve Tuzla İlçe başkanlığına verildiğini bildiren Özyavuz, Sayın Başkan adayımızın bir kez daha başı sağolsun. Annemize Rahmet diliyorum dedi.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3