YÜKSEL, ÇEKMEYKÖY’E TALİP

2014 yılından bu yana Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcılığı’nın yanı sıra 2019’dan bu yana ise Ak Parti Grup Başkanvekilliği görevini yürüten Şahmettin Yüksel (49), Çekmeköy Belediye Başkan adaylığı için çalışmalarına devam ediyor.

Eklenme: 22 12 2023 Saat: 10:20

Yüksel, “İlk günden itibaren, aldığımız her görevde, partide ve belediyedeki arkadaşlarımızla birlikte, Çekmeköy’ümüzü daha ileriye taşımak için çalıştık. Çekmeköy bizim için Türkiye sevdasıyla başladığımız hizmet hikâyesinin ilk sayfasıdır. Bundan sonra yine aynı duygularla hem Çekmeköy hem de İstanbul için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

KİMDİR?

Erzincan / Otlukbeli’nde doğumlu olan Yüksel. Ortaokul ve Lise eğitimine Üsküdar İmam Hatip Lisesinde devam etti. 1994 yılında Üsküdar İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Azerbaycan / Bakü Devlet Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden 2000 yılında mezun olarak üniversite eğitimini tamamladı. Aktif siyasi hayatına 2002 yılında AK Parti’den Ümraniye’de başladı. Ardından 2008- 2014 yılları arasında Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanlığı Kurucu İlçe Başkanı olarak görev yaptı. İl ve Yerel Yönetimler düzeyinde, 2004-2009 Yılları arasında Ümraniye Belediye Meclis Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, Ak Parti Grup Sekreterliği, Avrupa Birliği Dış İlişkiler Komisyon Başkan Vekili ve Raportör görevlerini yerine getirdi. 2014 yılı itibariyle Çekmeköy Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Yerel yönetim olarak yapılan ulusal ve uluslararası birçok projede koordinatörlük görevlerinde bulundu. 31 Mart 2019'da yapılan yerel seçimlerde Ak Parti'nin Çekmeköy Belediye Meclis Üyesi oldu ve Ak Parti Grup Başkanvekili görevine getirildi. Evli ve üç çocuk babası olan Yüksel, İngilizce, Rusça ve Azerice bilmektedir.

Haber-İSTAMONU

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3