YARINLARA SESLENEBİLİR BİR ÜMRANİYE İÇİN

Ümraniye’yi eğitim ve kültür şehri yapacaklarını belirten Yeniden Refah Partisi Ümraniye Belediye Başkan Adayı ve Ümraniye Belediyesi Meclis Başkan vekili Orçun Şekercioğlu, “Her alanda dönüşümünü tamamlamış bir şehrin nasıl konuşabildiğini ve yarınlara seslenebildiğini inşa etmekle kalmayacağız. Daha yaşanabilir, nefes alınabilir bir Ümraniye vadediyorum bunu yapamaya enerjimiz yeter. 40 yaşında, 21 yıllık bir siyaset tecrübemle yola çıktım” diye konuştu.

Eklenme: 22 12 2023 Saat: 12:19

Geçtiğimiz ay Yeniden Refah Partisi’nden Ümraniye Belediye Başkan Adaylığı açıklanan Kastamonulu hemşerimiz Orçun Şekercioğlu (40), ulusal ve yerel basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda “Ümraniye'ye geldiğiniz zaman size merhaba diyen bir şehrin, bizden yüzyıl sonraya da merhaba diyebilmesi için neler yapmamız gerektiğini konuşuyoruz, derdimiz bugün değil gelecek. Oluşturduğumuz teknik ve stratejik ekiplerimize bağlı olarak, teşkilatınızın kendi bünyesinde oluşturduğu komisyonlarla ortak akıl ve istişarelerle projeler belirledik. İnşallah göreve gelince de, bir bir bu projeleri uygulamaya koyacağız” dedi.

Şekercioğlu’nun satır başları şöyle;

Yukarıda saydığım işler için Profesör olmaya gerek yok. Gençlik, tecrübe ve heyecan bu işleri bitirmemize yardımcı olacaktır. Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın bir sözü var; “Tek bir şey istiyorum heyecan, heyecan, heyecan.” Biz buna sahibiz ve talip olduğumuz görevin bilincindeyiz.

YEŞİLİ SEVEN BİR BAŞKAN OLACAĞIM

Ümraniye’de kişi başına düşen metrekare bazında yeşil alan yeterli değil. Millet bahçelerimizi insanımızın yeterli düzeyde kullanamadığını görüyoruz. Ormanlık alanlarımızı daha işlevsel hale getirmek zorundayız. Bizim çocukluğumuzda Ümraniye'de meyve ağaçları vardı. Dolayısıyla ben Ümraniye'de yol ve sokak güzergahlarına uygun meyve araçları dikmeyi düşünüyorum. Yeşil alan projelerini çoğaltmaya gayret edeceğiz. Çünkü yeşili seven bir başkan olacağım, yeşilin düşmanı bir başkan olmayacağım.

KENDİMİZE ÖZGÜ MİMARİMİZ YOK

Yerinde dönüşümün önünü açmak durumundaydınız. Birçok mahallemiz de Deniz kumundan yapılmış sayısız bina var. Buraların çok süratli şekilde dönüştürülmesi lazım. Ümraniye'nin ruhuna uygun dönüştüreceğiz. Çünkü Ümraniye'nin kendisine özgü mimarisi yok. Bunu da Türk mimarisiyle başaracağımızı düşünüyorum. Hekimbaşı mahallemizde 2019 yılında mevcut başkan dönüşüm için hayırlı olsun demişti. Bugün halen dönüşüm yok. Yani hayırlı olsun demekle dönüşüm olmuyor. Ümraniye'de dönüşümden binası bitip de içine oturan bir vatandaş olmadı halen.

KIRGIN DEĞİLİM

Sonuçta 21 yıl görev yaptım ve benim siyaset vazifelerini, siyaset unvanlarımı veren AK Parti'dir. 21 yıl boyunca bütün gençliğimi emanet ettiğim ve geceli gündüzlü çalıştığım AK Parti'den bir alacağım yoktur. Kırgın da değilim. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti'ye şahsıma verdiği siyasal unvanlardan dolayı teşekkür ediyorum.

TEK KİŞİYDİM

24 Kasım 2019 tarihinde özellikle muhalif gazetelerin sürmanşetine düşmüş kişiyim. Cumhurbaşkanımıza 18 tane tweet atmak suretiyle çözüm önerileriyle beraber belediyelerde ve hükümetimizde aksayanlar yanları sunmuş birisiyim. Bunu görevdeyken yapabilen tek kişiyim. Ve o dönem türlü siyasi tehditler almışımdır ama o mektuplardan 3 yıl sonra daha partimin eleştirdiğim yönlerini düzeltilmesi yönünde mücadele verdim. Son seçimleri Sayın Cumhurbaşkanımıza olan vefa borcumdan dolayı bekledim. 2022 seçimleri sonrası ayrıldım ve sayın Fatih Erbakan’ın İstanbul heyetinin teklifleriyle bir aylık istişarelerden sonra Yeniden Refah Partisi'ne geçiş kararı aldım. Bugün de Belediye Başkan adayı olarak huzurlarınızdaydım. Aslında 2019 yılında işlerin iyiye gitmediğini, AK Parti'nin belediyeler dahil milletimizle Cumhurbaşkanımızın arasının çok süratli şekilde açıldığını anlatmaya çalışmıştım.

DİŞ VE GÖZ HASTANESİ

Diş ve göz hastanesi, engellilerimiz için bir rehabilitasyon ve yaşam merkezi, yapmak en büyük hayalimiz. İlçemize yaşlı dinlenme merkezi de kazandırmak için yer tespitlerimizi yapıyoruz. Sosyal tesislerimizi ve nikah saraylarımızı yenileyeceğiz. Ihlamur Kuyu ve Dudullu bölgelerimiz sosyal tesislerimizden mahrum kalmış mesela. 250 binin üzerinde 18 yaş altı çocuk ve gençlerimiz var, hal böyle olunca gençliğe önem veren bir belediye başkanı olmak zorundayız. 40 yaşında onları en iyi anlayacak, belediye başkanından ziyade bir ağabeyleri olacağım. Gençliğimizi spordan, kültüre, kentlilik bilincinden eğitime aradıkları her şeyi ayaklarına getirmek asli görevim olacak. 

Haber-İSTAMONU


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3