14 YILDA 34 YENİ STADYUM

Yıllar önce Kastamonu’da sözü edilen şehir stadyumu projesi konuşula dururken, İstamonu muhabirimizin yaptığı araştırmalar sonucunda son 14 yılda Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde yürütülen 34 stadyum projesinin 25’i tamamlanmış durumda. Projesi devam eden 9 stadyum ise yapım aşamasında.

Eklenme: 26 12 2023 Saat: 16:58

34 stadyum çalışmasının 16’sı Büyükşehir merkezi olmak üzere, 12’si il merkezlerinde, 6’sı ise ilçe statüsünde Erbaa, Cizre, Turgutlu, Alsancak, Başakşehir ve Göztepe gibi kulüplerin hizmetine sunulacak.

2009 yılında Kayseri şehir stadyumu ile başlayan modern stadyum çalışmaları sırasıyla; Türk Telekom Arena, Mersin, Antalya, Afyonkarahisar, Sivas, Eskişehir, Trabzon, Konya, Sakarya, Samsun, Başakşehir, Göztepe, Bursa, Malatya, Diyarbakır, Batman, Kocaeli, Gaziantep, İzmir Alsancak, Ordu, Sinop, Manisa Turgutlu, Erzincan ve Elazığ statlarının yapımı tamamlanırken, yapımına devam edilen Bayburt, Erzincan, Karaman, Yozgat, Tokat Erbaa, Ankara, Bilecik, Niğde ve Şırnak Cizre stadyumlarının da faaliyete geçmesiyle birlikte 1 milyonun üzerinde koltuk sayısına ulaşmış olacak.

 


Whatsapp

Yorumlar

İzzet
Ben bir Kastamonu'lu olarak şunu itiraf etmek isterim, yaşımda 68 bu güne kadar Kastamonu bir il olarak arka planda kaldı. Seçim zamanı geldimi verilen sözler var ama seçimler bittimi bizi unutuyorlar bizim Ankara'ya gönderdiğimiz vekillerde kendi aleminde yıllarca böyle oldu ve böylede devam eder. Allah Kastamonu'lu hemşehrilerimin yardımcısı olsun selamlar saygılar.

İLGİLİ

1 2 3