“BAZI ŞEYLER HAYAL KURMAKLA BAŞLAR”

“Çılgın Proje” olarak adlandırdığı İhsangazi ile Araç ilçeleri arasına Organize Sanayi Bölgesi yapılacağını ve bölgenin tren yoluyla bağlanacağını açıklayan Kastamonu Milletvekili Halil Uluay; “Kastamonu’da demiryolu hayal gibi görünüyor olsa bile, bazı şeyler hayal kurmakla başlar.”

Eklenme: 23 01 2024 Saat: 14:09

Milletvekili Uluay; “Proje hayal ettiğimiz gibi gerçekleşecek olursa en az 4 milyon metrekare belki 10 milyon metrekareye çıkabilecek. Türkiye’de 6. teşvik bölgesi imkanlarından faydalanacak bir OSB’ye demiryolu bağlama ihtimalimiz yüksek. Kastamonu’da demiryolu hayal gibi görünüyor olsa bile, bazı şeyler hayal kurmakla başlar.”

Yapılacak olan OSB, demiryoluyla bağlanabilirse devlet tarafından hayata geçirilmek istenen “Sanayi Bölgelerini Anadolu’ya Yayma Projesi” ile Çin-Avrupa arasındaki yol güzergahına Kastamonu’nun da bir şekilde entegre olabileceğine dikkati çeken Milletvekili Uluay, “Bu OSB’nin Kastamonu’ya katacağı iş gücüne bakılırsa, nüfusu 350 bin olabilir. İleride demiryoluyla bağladığımız OSB’yi, İnebolu Limanı’na bağlayabiliriz. Bu arada İnebolu Liman’a kadar ki güzergahta yeni OSB’ler yapılabilir. Biz bu projeye başladığımızda depolama alanı diye biz sorunla karşılaştık. En az üretim yapılan OSB’ler kadar da depolama alanlarının oluşturulması gerekiyor. Bunun da çalışmalarını gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3