ATÖLYE’DEN HOLDİNGE

Ticari serüveni baba mesleği döküm modeli üzerine, 100 metrekare alanda Özdemir Model’le başlayan Kastamonulu iş adamı Yılmaz Özdemir;bugün 7 şirketi ve 185 çalışanıyla ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

Eklenme: 24 01 2024 Saat: 13:25

1993 yılında Özdemir Model, 2016 yılında EGTS Turbo, 2021 yılında By Derm Beauty Kozmetik, 2022 yılında Özdemir Global, Özdemir Castıng, bu yıl ise Özdemir Marin ve Özdemir (İstanbul) Teknoloji şirketlerini hizmete sokacak olan Özdemir Group toplam üretim kapasitesini 35 bin m²’ye, istihdam sayısını ise 300’e çıkarmayı hedefliyor.

Arnavutköy’de bulunan fabrikasında otomotiv, döküm, yedek parça, inşaat, maden ve ağır makine, kompozit ve poliüretan alanlarında endüstri üretimi yapan Özdemir Group, yat ve tekne sektörlerinde de faaliyet göstererek, Edirne, Sakarya ve Balıkesir’de fabrika yatırımlarıyla ülkemizin ithalatının önüne set örüyor ve ihracatın kapısını aralıyor.

Edirne’de faaliyet Özdemir Global Döküm AŞ ile 12 bin m² alanda inşaat ve otomotiv sektörüne bağlantı ekipmanları üreten grup, Adapazarı’nda ise 10 m² alanda Özdemir Marin AŞ. ile tekne ve yat modelleri üretiyor. Grup aynı zamanda bu yıl ortasında Marmara OSB’de hizmete sokacağı İstanbul Global Teknoloji ve Üretim AŞ. ile de yüksek teknoloji ürünü olan rüzgâr gülü üretimini planlayacak.

Şirketin hedefleri, yenilikçi yaklaşımlarla üretim kapasitesi ve istihdam sayısını arttırmak istiyoruz diyen Yılmaz Özdemir, Türkiye’nin ihracat yapan ilk yerli turbo üreticisi unvanına sahip olan EGTS Turbo markalarıyla dünya pazarının yüzde 10’unu elinde bulundurduklarına dikkat çekti. Özdemir, Avrupa pazarında önemli yer edinen EGTS geliştirilmiş turbo sistemleri, 13 marka ile 250 çeşit araç modeline hitap etiğini söyledi. Yılmaz Özdemir, “Grubumuz alanında uzmanlaşmış insan gücü, kaliteli üretim, hızlı teslimat ve hatasız iş anlayışını kendine hedef edindiğini bu doğrultuda 20 adet CNC işleme tezgâhı ve deneyimli üretim kadrosu vardır” diye konuştu.

Haber-İSTAMONU

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3