HAKKIMIZDA

İstamonu Gazetesi, İstanbul ile Kastamonu arasında köprü olma hedefiyle 23 Nisan 2012 tarihinde yayın hayatına başladı. Devrekanili iş adamı Yaşar Kayacan’ın kurucusu olduğu gazete İstanbul’da yayımlanan ilk ve hali hazırda tek haftalık Kastamonu gazetesidir.

2013 yılından itibaren Hüseyin Karadeniz’in sahibi olduğu İstamonu Yayıncılık tarafından faaliyetlerini sürdüren İstamonu Gazetesi 12 sayfa olarak yayımlanmakta, dağıtımı da abonelik usulüne göre gerçekleştirilmektedir.

Özel haberler, röportajlar, köşe yazıları, Kastamonu tanıtım sayfaları, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarını kapsayan geniş haber ağına sahip olan İstamonu Gazetesi, İstanbul başta olmak üzere; Kastamonu, Ankara, Bursa, İzmir ve yurt dışında da abonelerine ulaşmaktadır.

Her geçen gün kurumsal yapısını güçlendiren İstamonu, daha geniş kitlelere ulaşabilmek adına dijital gazete arşivini kullanıcılarının hizmetine sunmuştur. İstamonu Yayıncılık faaliyeti kapsamında İstamonu Gazetesi’nin yanı sıra; kurum dergi ve gazetesi yayıncılığı da yapmaktadır.

Gerek İstamonu Buluşmaları kapsamında gerekse medya desteği sunduğu kurumlara; bürokrasi, siyaset ve kültürel alanda organizasyonlar, paneller, konferanslar düzenleyen İstamonu, 2016 yılından itibaren fuarcılık sektöründe de faaliyet göstermektedir.

Türkiye’nin ilk genel şehir fuarı KASTEXPO'yu 2016-2017 yıllarında gerçekleştirmiş. ilk bölgesel fuar BAKAF2018 ve yine 2022 yılı 21 Eylül'de kısa adı TRADEF olan Türkiye Ortadoğu Ticaret Fuarı’nın resmi düzenleyicisi olan İstamonu Fuarcılık, bölgesel fuarlarla da ülke ekonomisine önemli kazanımlar elde ettirme hedefindedir.

İstamonu ekibi ise;
“İşimiz Gücümüz Kastamonu” sloganını benimseyerek çalışmalarını sürdürmektedir.